Binance, “Bu Şirket Piyasayı Manipüle Ediyor” Dedi! Yanıt Geldi

Önde gelen kripto varlık piyasa yapıcısı DWF Labs, Wall Street Journal’da yer alan ve firmanın piyasa manipülasyonuna karıştığı iddia edilen bir raporun ardından tartışmalara karıştı. İsimsiz kaynaklara atıfta bulunan rapor, önde gelen kripto para borsası Binance’in, DWF Laboratuvarları ile bağlantılı şüpheli aktiviteyi keşfettikten sonra izleme direktörünü kovduğunu iddia etti. İşte Binance iddiaları ve DWF Labs’in yanıtı…

Binance, DWF Labs’i piyasa manipülasyonu ile suçluyor

Wall Street Journal’a göre Binance’in izleme ekibinin, YGG ve DWF Labs ile bağlantılı en az altı diğer kripto para birimini içeren piyasa manipülasyonunu tespit ettiği iddia ediliyor. Raporda ayrıca Binance’in bu suçlamaları ortaya çıkaran ekibin başkanını görevden aldığı belirtildi. DWF Labs iddialara hızlı bir şekilde yanıt verdi ve yanlış bir şey yapılmadığını şiddetle reddetti. 9 Mayıs’ta yayınlanan bir açıklamada firma “en yüksek şeffaflık, güven ve dürüstlük standartlarına” olan bağlılığını vurguladı. Suçlamaları, kripto para birimi endüstrisinin büyümesinin tehdit ettiği “kuruluşlar ve sahte medya” tarafından düzenlenen bir “karalama kampanyası” olarak nitelendirdiler.

Açıklamada DWF Labs’in geçmişine değinildi ve yapay zeka, makine öğrenimi ve yüksek frekanslı ticaret konusundaki uzmanlıkları vurgulandı. En büyük 100 kripto projesinin dörtte birinden fazlasına likidite sağladıklarını iddia ettiler ve 700’den fazla şirket ve kurumla ortaklıklar başlattılar. DWF Labs ayrıca hackathon’lar, bağışlar ve doğrulayıcı düğüm operasyonu gibi girişimler yoluyla kripto girişimlerine ve daha geniş ekosistem gelişimine verdiği desteği de vurguladı.

“Karalama kampanyası” mı?

Yanıt ayrıca, işlerinin “endüstrisi ve yoğunluğunun” medya ve halk tarafından sıklıkla yanlış anlaşıldığına dair inançlarını da belirtti. Kısa sürede, nispeten küçük bir ekiple elde edilen başarılara dikkat çektiler. Durum çözümsüz kalırken iddialar DWF Labs’ın itibarına gölge düşürdü. Binance izleme direktörünün görevden alınması, eğer onaylanırsa, yangını körükleyecek. Kripto para endüstrisindeki düzenleyici incelemelerin bu suçlamaların bir sonucu olarak yoğunlaşması muhtemeldir.

Sonuç olarak şu maddeler öne çıkıyor:

  • DWF Labs, Wall Street Journal’daki anonim kaynaklardan piyasa manipülasyonu suçlamalarıyla karşı karşıya.
  • Binance’in, DWF Labs ile bağlantılı şüpheli faaliyetleri ortaya çıkardıktan sonra izleme direktörünü görevden aldığı iddia ediliyor.
  • DWF Labs herhangi bir yanlışı şiddetle reddediyor ve suçlamaları karalama kampanyası olarak gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir